Další rozdělení vlasů na prodlužování

29.11.2009 13:43

Něco o prodlužování - Typy vlasů na prodloužení  

Podle zpracování
Panenské vlasy Panenské vlasy jsou nejžádanější artikl - jde o čistě přírodní vlasy, které nebyly nijak upravovány a jejich "lidské"  vlastnosti jsou úplně nezměněny. Ukázka v úvodu (momentálně na skladě).

 

Upravované vlasy
Jsou vlasy, které byly odbarvovány a jinak chemicky upravovány. Mohou být i ztenčené, barvené, silikonované. Poslední zmiňované metody se v poslední době dost rozšířily. Nejlevnější asijské vlasy se průmyslově ztenčují až na evropský průměr. Tím se samozřejmě odstraní veškerá kutikula a zůstává pouze vlasová dřeň. Vlasy jsou vzhledově velmi lesklé a hezké. Bohužel ve spojení s běžnými vlasy se chovají nestandardně a značné rozdíly jsou při navlhčení. Pro zlepšení těchto vlastností se vlasy pokrývají mikrovrstvou silikonu. Ta jim vrátí perfektní vlastnosti, ale bohužel pouze na několik týdnů.

Podle původu Evropské vlasy
V naší oblasti se vyskytují u domordců vlasy typicky evropské. Jsou to vlasy poměrně jemné, vláčné  s menší kutikulou. Mají oproti vlasům z jiných oblastí  menší průměr a téměř neobsahují Medulu. Tyto vlasy jsou pochopitelně velmi drahé. Kadeřnictví je vykupují od žen (i mužů), kteří se rozhodnou zkrátit svůj účes, ale poptávka po nich vysoce převyšuje nabídku. Tím, že jsou strukturálně totožné s našimi vlasy, dají se volně upravovat v barvení i tvaru účesu a hlavně mají vysokou životnost - jsou samozřejmě určeny především pro náročné zákaznice, které jsou ochotny investovat do zakázky větší sumu. Jedná se o naší republiku, Slovensko, Polsko, Ukrajinu i některé pobaltské země.  

Východoevropské vlasy (Kazašské) 
Jsou velmi podobné evropským (středoevropským) vlasům.  V porovnání s ostatními dodavatelskými oblastmi jsou velmi vhodné pro prodlužování v Čechách. Jsou k dostání i ve světlých odstínech nebo již prosvětlené uměle. Jsou to vlasy rovné, vlnité i kudrnaté, poměrně kvalitní s hezkým leskem. Přestože mají velice podobné vlastnosti jako středoevropské vlasy, je možné je ještě nakoupit levněji. Jsou kvalitní, lesklé, necuchají se. V poslední době se objevila překvapivá novinka - velmi světlé a dlouhé "Kazach" vlasy - až do módních bílých odstínů, na které se vrací pochvalené reference. 

Indické vlasy 
Mezi indickými vlasy existují velké rozdíly a jsou oblasti, kde jsou odstíny světlejší a vlasy jemnější a naopak. Vše pak záleží na obchodní nabídce a ceně.  Je to již oblast s výrazně termálními vlasy a silnou pigmentací, jejichž průměr i tuhost jsou větší. Většinou se změkčují a zjemňují a prodávají se pak pod označením Evropský typ nebo standard. Mohou být i ve světlých odstínech.  Pokud jsou to vlasy z dobré oblasti kde je znát evropský vliv, lze je doporučit jako levnější alternativu. Je nutno počítat s tím, že jsou náchylné na zvlnění - především při navlhčení. Jejich kudrnatost pak dodává větší objem.  

Asijské vlasy
Asijské vlasy jsou silné, rovné a dlouhé. Mají nevýraznou kutikulu a silně zastoupenou  Medulu. Jejich použití v naší oblasti bez předchozí úpravy je poměrně složitým úkolem a zákaznice musí mít v genech tuto oblast. Při srovnání s rovnými evropskými vlasy je rozdíl víc než markantní. Tyto vlasy se pak strojově ztenčují na pravidelný kruhový průměr, odstraňuje se z nich kutikula a lesk se jim dodává silikonovým povlakem.  Jsou nejlevnější, nejrozšířenější, dodávají se často již barvené. Na první dotek i pohled jsou velmi podobné evropským vlasům. Hotový účes je pohledný - ale bohužel pouze po velmi krátkou dobu. Po smytí silikonu a ostatních látek vlasy ztrácejí většinu své "jiskry".